Ceny

Obowiązującą walutą ukraińską jest hrywna i mniejsza od niej kopijka. Kurs na kwiecień-maj 2015, w dużym zaokrągleniu to 1 hrywna = 18 groszy.

W niejednym rozdziale wspomniałam o korzystnej sytuacji dla turystów, która wynika ze „słabej hrywny”. Jeszcze kilka lat temu za jedną złotówkę otrzymaliśmy 2,5 hrywny, teraz tych hrywien dostajemy pięć.

Jak się zatem rysują ceny we Lwowie?

Otóż za sprzęt elektroniczny i ubrania zapłacimy tyle samo co w Polsce, a nawet i drożej. Sukienki do kupienia za 200-400 zł w centrum niby nie powinny być czymś szokującym, w końcu we Wrocławiu też spotykamy takie ceny. Co do sklepów z elektroniką – nie byłam, swoją wiedzę opieram na źródłach internetowych.

Tanie są książki. W ‚sieciówkach’, takich a’la nasz Empik, kupimy pięknie wydaną, premierową książkę za 10-15 zł. Na bazarze, bez względu na treść i rozmiar lektury, powinniśmy dać 2-7 zł, średnio 4 zł. Jednak jest to informacja dla odbiorców cyrylicy.

IMG_20150501_153306

Jedzenie i słodycze są bardzo tanie. Za obiad z napojami w restauracji zapłacimy w tej chwili 8-15 zł. Za pyszną kawę w centrum (do wyboru do koloru, na miodach, nalewkach itp.) trzeba dać ok. 5 złotych, chyba, że szarpniemy się na słynną Kopalnię Kawy, w której, przykładowo, kawa z grubą pianą z mleczka skondensowanego oparta na bazie domowego spirytusu i cukru palonego z whisky kosztuje 9 złotych.

Kilogram cukierków kosztuje 10-15 zł, polecam też powidła i przetwory domowej roboty na bazarze za 5-6 zł.

IMG_20150502_175924

Jeżeli chcemy poznać ceny pamiątek, odsyłam do działu:

https://jedziemydolwowa.wordpress.com/kolejna-zagwozdka-na-wyjezdzie-co-komu-przywiezc-na-pamiatke/

Za obuwie zapłacimy tyle, co w Polsce, a nawet drożej – para butów męskich kosztuje 200-300 zł, za japonki (tzn. kitajki 😉 ) damy 30-50 zł. Podaję ceny z centrum Lwowa.

Używki. Paczka papierosów kosztuje średnio 2 zł, najdrożej zapłacimy za Marlboro, bo 4 złote. Piwo – 1-3 zł. Alkohole wysokoprocentowe: 10-30zł (w większości ok. dyszki). W knajpie w centrum zapłacimy ok. 3-6 złotych za piwko, nalewkę albo wódkę).

Maskotki, przytulanki i inne zabawki kosztują podobnie jak u nas, czasem zdarzy się może różnica 5-u złotych, zależnie od tego, co kupujemy.

IMG_20150430_011337

Zakwaterowanie – zapraszam do podkategorii pod takim tytułem, w dziale „Sleep&GO”.

Jeżeli interesują Cię inne ceny, zapraszam do adekwatnych działów, np. szukamy ceny biletów tramwajowych, wchodzimy w podkategorię „Komunikacja miejska” (kategoria „Sleep&Go”) itd.

Zastanawiasz się na pewno ile przeznaczyć na cały wyjazd? No cóż. Każdemu przyświęca inny cel podróży, więc trudno jednoznacznie ustalić uniwersalną kwotę. Mogę jedynie napisać, że za czterodniowy pobyt, z dojazdem, noclegami i pozwalaniem sobie na absolutnie wszystko, na co miałam ochotę, przeznaczyłam 400 złotych. Znam jednak i takich, którzy 4 dni we Lwowie spędzili (z dojazdem) za niecałe 200 zł. Wierzę, że to możliwe!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s